ÜRETİM
ÜRETİM
Yabani Kanarya ve Evcil Kanarya Melezlendirilmesi

Yabani Kanarya ve Evcil Kanarya Melezlendirilmesi Evcil kanaryalara köken olarak çok yakın olduklarından en kolay melezleme çiftleşmeleri bu türler arasında..

ÜRETİM
Ketenkuşu x Kanarya Melezlendirmesi

Ketenkuşu x Kanarya Melezlendirmesi Ketenkuşunun (Carduelis Linaria) kanarya ile melezlendirilmesi pek kolay bir melezlendirme olmamakla birlikte, dişi olarak kırmızı..

ÜRETİM
Kanarya x Karabaşlı İskete Melezlendirmesi

Kanarya x Karabaşlı İskete Melezlendirmesi Erkek kanarya ile dişi karabaşlı isketenin melezlendirilmesi de başarı kazanmış melezlendirme çalışmalarından birini..

ÜRETİM
Karabaşlı İskete x Kanarya Melezlendirmesi

Karabaşlı İskete x Kanarya Melezlendirmesi Yurdumuzda "Karabaşlı İskete" adıyla tanınan  Carduelis Spninus'ların kanaryalarla çiftleştirilmesi, bu yabani kuşun..

ÜRETİM
Kanarya x Saka Melezlendirmesi

Kanarya x Saka Melezlendirmesi Evcil kanarya erkeğiyle dişi saka kuşunun çiftleştirilmesi şeklinde yapılan melezleme çalışmaları, saka x kanarya..

ÜRETİM
Saka Kuşu x Kanarya Melezlendirmesi

Saka Kuşu x Kanarya Melezlendirmesi Saka kuşu erkeğiyle dişi kanaryayı çiftleştirmek, melez kuş elde etmenin en tutulan ve en çok uygulanan yoludur. Bu nedenle..

ÜRETİM
Melez Üretim Çiftleştirmelerinde Kuluçka Sorunları

Melez Üretim Çiftleştirmelerinde Kuluçka Sorunları Dişi kanaryaların pek büyük bir çoğunluğunun ve bazı yabani dişi kuşların evcil çiftleşme içinde..

ÜRETİM
Melez Üretim Çiftleşmelerinde Yuva Sorunları

Melez Üretim Çiftleşmelerinde Yuva Sorunları Büyük kuş kafeslerinde, salma ve çiftehanelerde çiftleşen yabani erkek kuşlar, uçmaya elverişli geniş alan..

ÜRETİM
Melez Çiftleştirmede Eşi Benimseme Sorunu

Melez Çiftleştirmede Eşi Benimseme Sorunu Çiftleştirilmek için aynı kafese kapanan kuşların, mümkün olduğu kadar diğer kuşlarla ve özellikle kendi türlerinin..

ÜRETİM
Melez Üretiminde Kurallar ve Önemli Bilgiler

Melez Üretiminde Kurallar ve Önemli Bilgiler Bugün kuş sergilerinde ve büyük kuş satış merkezlerinde sergilenen değişik büyüklük, vücut yapısı ve tüy..

1/212