HASTALIK VE TEDAVİ
HASTALIK VE TEDAVİ
Kanarya Hastalıkları: Bit Hücumu

Kanarya Hastalıkları: Bit Hücumu Belirtileri: Kanaryaların en büyük zararlılarındandır. Aşırı oranda üredikleri zamanlarda öldürücüdürler. Bitleri gündüz..

HASTALIK VE TEDAVİ
Kanarya Hastalıkları: Güneş Çarpması

Kanarya Hastalıkları: Güneş Çarpması Belirtileri: Güneş altında duran kafeslerde bir de bakarsınız ki kanaryanız kafesin dibinde boylu boyunca yatıyor, hiçbir..

HASTALIK VE TEDAVİ
Kanarya Hastalıkları: Kabuksuz Yumurta Yumurtlama

Kanarya Hastalıkları: Kabuksuz Yumurta Yumurtlama Belirtileri: Adından da anlaşıldığı üzere hastalığın belirtisi, tanımlayıcı başka belirtilere gerek..

HASTALIK VE TEDAVİ
Kanarya Hastalıkları: Yumurtlamada Güçlük Çekme

Kanarya Hastalıkları: Yumurtlamada Güçlük Çekme Belirtileri: Genel görünüm olarak kanaryalar, ilk çiftleşmeden bir hafta sonra ilk yumurtayı verirler. Bu süre en..

HASTALIK VE TEDAVİ
Kanarya Hastalıkları: Kuyruk Hastalığı

Kanarya Hastalıkları: Kuyruk Hastalığı Belirtileri: Kanaryanın arkasında, kuyruğunun üstünde bulunan ve kanaryanın tüylerini parlatmada kullandığı yağı..

HASTALIK VE TEDAVİ
Kanarya Hastalıkları: Dil Altı Hastalığı

Kanarya Hastalıkları: Dil Altı Hastalığı Belirtileri: Bu hastalığa tutulan kanaryanın yem yiyemediği ve ötmediği görülür. Nedeni: Çoğunlukla kanaryalara..

HASTALIK VE TEDAVİ
Kanarya Hastalıkları: Damla Hastalığı (Nikris)

Kanarya Hastalıkları: Damla Hastalığı (Nikris) Belirtileri: Hastalığın ilk belirtisi, parmakların oynak yerlerinde gözle görülebilen şişliklerin oluşmasıdır...

HASTALIK VE TEDAVİ
Kanarya Hastalıkları: Bacakların Pullanması

Kanarya Hastalıkları: Bacakların Pullanması Belirtileri: Genç kanaryalarda rastlanılmayan bu rahatsızlık çoğunlukla yaşlı kuşlarda bacak ve ayakların aşırı..

HASTALIK VE TEDAVİ
Kanarya Hastalıkları: Difteri

Kanarya Hastalıkları: Difteri Belirtileri: Hasta kuş genellikle yemlik civarında durur. Yem yiyemez ama diğer kuşları da buraya yanaştırmaz. Tüyleri kabarık, karnı..

HASTALIK VE TEDAVİ
Kanarya Hastalıkları: Bağırsak Parazitleri ve Şeritleri

Kanarya Hastalıkları: Bağırsak Parazitleri ve Şeritleri Belirtileri: Hastalığın kesin tanımı, dışkıda solucanların veya şeritlerin görülüp tanınmasıyla..

1/3123